Ми не будемо сидіти вдома: довгоочікувана відпустка. Автобусом в Краков.

  • 29 августа 2019 15:59:19
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 170
  • 0


Ось нарешті довгоочікувана відпустка і я знаю - ми не будемо сидіти вдома! Ми обов'язково кудись їдемо! Ми з чоловіком часто подорожуємо по Україні і вибрати щось нове, куди поїхати на цей раз, я не змогла. Було вирішено розширити географію подорожей за межі нашої країни, тим більше, що з безвізом це стало просто.

Я люблю міста із старовинною з архітектурою, тому вибір припав на польське місто Краків. Отже, ми їдемо! Вечір, півгодини за комп'ютером, і ми вибираємо автобус на потрібну дату і час на Avtovokzal!

Це вже не перша моя покупка квитків на цьому сайті, тому я підписана на розсилку для клієнтів  і регулярно отримую інформацію про акції з промокодом на знижки на покупку квитків на автобус.

Я не дуже люблю тривалі поїздки автобусом, тому ми придбали квиток на поїзд Миколаїв - Івано-Франківськ до Львова. Їдемо з Херсона. До Львова також можна доїхати і на автобусі. Для тих, хто любить подорожі без пересадок, є багато прямих рейсів на автобус Херсон-Краків.

                                                                                                         АВТОБУСЫ КИЕВ - ЛЬВОВ

У Львові ми були вже багато раз, тому пройшлися по старому маршруту, зайшли в Собор Святого Юра. У дворі погляд туристів заворожують скульптури святих, які ведуть до храму. Усередині храму серед високих склепінь і різноманітних ікон є одна особлива - ікона Теребовлянської Богоматері, яка двічі за всю історія плакала і має незвичайну силу.

Церкви, храми і костели різних релігій і конфесій - у Львові їх дуже багато. Вони все по своєму цікаві і варті того, щоб зайти в кожен. Настійно рекомендую взяти пішу екскурсію по церквах і костьолах - дізнаєтеся багато нового і побачите всю різноманітність стилів як на фото.Храми у Львові

Побрели далі в напрямку Площа Ринок. Посиділи на лавочках, випили темного пива в Пьяльне (дуже смачне). Забралися на Ратушу і подивилися на місто з висоти пташиного польоту


Прогулянка по Львову

Провівши день у Львові, ми сіли на свій автобус (вибрали нічний переїзд, щоб було не так втомлює їхати, а також заощадили на ночівлю в готелі). Квиток зі Львова до Кракова коштує від 400 до 1000 грн (в залежності від компанії-перевізника і часу відправлення. Також я використовувала свій промокод на знижку на покупку квитка (дуже люблю ці акції), до речі ми заощадили по 100 грн на кожному квитку.

Отже, о 21:10 ми сіли в автобус Львів - Краків, автобус був в повному обсязі заповнений і багато розташувалися по одному на двох кріслах одночасно, і комфортно сопіли до кордону. Переїзд до контрольно-пропускного пункту Грушів з «технічною» зупинкою на заправці зайняв 3 години, потім невелика черга з автобусів на кордоні і проходження паспортного контролю.

На кордоні ми теж провели близько трьох годин. Потім ще від КПП до Кракова близько 4 годин. Перед поїздкою необхідно ознайомитися з правилами провезення продуктів (заборонено провозити молоко і продукцію, створену на його основі, а м'ясо й всі його похідні, в т.ч. сало, ковбасу, балик і т.п .; консерви - домашня або покупна; шоколад) . Також польські прикордонники запитують про мету поїздки і просять показати, скільки у вас з собою готівки, зазвичай це має бути не менше 300 злотих, або еквівалент в доларах на одну людину на 3 дні поїздки.

Поснідавши на вокзалі, скупившись в Бедронка (недорогий супермаркет на зразок нашого АТБ) - упаковка сосисок, 2 булочки для гамбургерів, 0,5 л мінеральної води нам обійшлося 6,5 зл і 12 зл за 2 кави (1 злотий дорівнює 7 грн), ми вирушили оглядати місто. До речі, кава з автомата був дешевше - по 3,9 зл.

По навігатору ми дійшли до нашого хостела за 20 хв, але поселення було тільки з 15:00 і ми просто промоніторили найближчі продуктові магазинчики на предмет того, який з них був найдешевшим.


це хостел


                                                                                           Автобусы в Краков

Хостел ми бронювали заздалегідь за допомогою сайту букінг. Все було чітко і відповідало заявленому на сайті. Ми зняли номер на двох з окремим санвузлом і душем за 130 зл. Ціни такі ж, як якщо знімати хостел в Києві. Велика загальна кухня, набір посуду, плита, чайник, холодильник і навіть тостер. Чай, кава і цукор можна було брати безкоштовно.

Отже, ми пішли оглядати Старе Місто. Все було в пішої доступності і розташовувалося дуже компактно.

До сих пір достеменно невідомо, коли був заснований Краків: перші письмові згадки про місто відносяться до середини X століття. Уже в кінці X століття місто увійшло до складу Польського королівства, а з XIV століття став столицею Польщі (до XVII століття). Навіть після перенесення столиці до Варшави польські королі продовжували коронуватися в Кракові, де знаходилася їх офіційна резиденція. У XVIII столітті місто опинилося під владою Австрії і знову увійшов до складу Польщі лише в 1918 році.

Спочатку ми потрапили на Головну Ринкову площу (Ринек Гловно), де знаходяться Суконні ряди, Маріацький костел, Ратуша і голова Ероса. Дивовижної краси площа, багато цікавих будівель і ресторанів з вуличними майданчиками, які виходять прямо на неї, але так як вона велика, перехожим вони не заважають.

Площа треба обов'язково обійти по периметру, так як через будівель вона не проглядається, а за кожним кутом можуть чекати цікаві сюрпризи, будь-то пам'ятник або ще одна будова.

Прогулянка по Кракову


Старе місто можна неспішно обійти за годину. Центр оточений кільцем зеленого парку. Тут ви не втратите, а, слідуючи по кільцю, будете кожен раз натрапляти все на нові і несподівані архітектурні шедеври.

Вавельський Замок - найважливіший символ Кракова. Був колись родовим гніздом польської династії П'ястів. Звичайно ж, з фортецею пов'язана велика кількість легенд. Найвідоміша з них, про «вавельському драконі», до сих пір розповідається дітям всієї країни. Раз в тиждень дракону слід приносити в жертву корову; якщо ж він не отримував її, то замість пожирав людей. Щоб врятувати місто від чудовиська, Крак послав своїх синів, Крака і Леха, вбити дракона. Здолати змія в поєдинку сини не змогли, тому вони пішли на хитрість. Вони набили шкуру корови сірої, і, проковтнувши це опудало, дракон задихнувся.

Краківський дракон

Після смерті чудовиська брати посварилися через те, кому з них належить перемога. Старший брат, Лех, убив молодшого, а повернувшись в замок, сказав, що Крак загинув у битві з драконом. Однак таємниця братовбивці була розкрита і Леха вигнали з країни, а в честь невинно вбитого Крака назвали місто.

У замку є «атракціон» - Печера Дракона і на виході стоїть Дракон, який вивергає полум'я через кожні 5 хв. Також в замку багато експозицій пов'язаних з інтер'єром, Скарбницею і зброєю. Але чергу за квитками була настільки великою, що відбила у нас бажання заходити всередину.

Краків

Окрема тема - це прогулянка по нічному місту! Це можна вважати окремою екскурсією. Усі будівлі підсвічені, працює фонтан, звідусіль чути різномовний мова. До речі, коли я замовляла з поляками на російській, то вони відразу переходили на Англійська, хоча мені здавалося, що там вже стільки українців, що природніше було б мені відповісти на російській або українській мові.

Багато просто гуляють, сидять на лавочках. Багато туристів, як і в будь-якому туристичному місті сидять по периметру площі в кафешках і ресторанчиках. Ми взяли пляшку вишневої наливки і весело провели час. Дуже мені сподобалися карети, запряжені двійкою коней, які були чорні, білі і особливо незвичайні білі в яблуках. Проїхатися на них можна за 250 зл. навколо Старого міста.

Карети з кіньми

Провівши два чудових дня в Кракові, ввечері ми знову сіли на нічний автобус до Львова і вже наступного ранку Україна вітала нас ранньої прохолодою. Квитки ми брали відразу в дві сторони на цьому сайті, що дозволило розпланувати нашу поїздку по годинах і зробити її комфортною.